Aliasy, czyli pomysł na krótki adres własnej strony internetowej.

Popularność aliasów, czyli krótkich, łatwych do zapamiętania i bardzo przystępnych dla internautów adres stron www wzrosła znacząco już kilka lat temu. Serwisy, w których bezpłatnie można stworzyć własne aliasy cieszą się dziś dużą popularnością i uznaniem internautów. I trudno się dziwić, netykieta internetowa sprzyja aliasom, lubią je też wyszukiwarki a i sami internauci nie mogą narzekać. Zamiast długiego, niezrozumiałego adresu jakie mają serwery www w swoich podstronach zyskujemy prosty, wpadający w ucho adres składający się ledwie z kilku liter.

Podstawowe zasady tworzenia aliasów są proste. Wystarczy posiadać konto pocztowe, czyli własny, prawdziwy adres email, wejść na odpowiedni serwer www umożliwiający tworzenie aliasów, zarejestrować się na wskazany email i gotowe. Teraz wystarczy jeszcze sprawdzić swoją skrzynkę pocztową, potwierdzić i można już przystąpić do tworzenia własnych aliasów w sieci. Ile aliasów możesz stworzyć? Praktyczni nieskończenie wiele, byle tylko nie okazało się, że do jednej podstrony ma taką ilość aliasów, których nie jesteś już w stanie opanować.

Tworząc aliasy musimy też pamiętać o przestrzeganiu netykiety, słowa z jakich składamy nową nazwę dla naszej najtańszej domeny, nie mogą być wulgarna ni razić czyichkolwiek uczuć. Za alias odpowiadamy przecież my sami, nasza skrzynka pocztowa i adres email świadczą wyraźnie o tym, kto jest ich właścicielem, więc - bez przesady! Nawet najlepszy hosting nie wytrzyma wejść z tryliardów aliasów w tym samym momencie.