Promienniki elektryczne i kurtyny powietrza

Ciepło na zaraz

Pomieszczenia pomijając od własnego wykorzystania powinny być w właściwych porach ogrzewane. Jeśli decydujemy się ogrzewanie promiennikami elektrycznymi mamy możność pozyskać ciekawy rezultat cieplarniany odczuwalny niemal momentalnie po włączeniu urządzenia. Promienniki elektryczne wyróżniają się, bowiem niezwłocznym działaniem bez potrzeby nagrzewania dodatkowych elementów umieszczonych w wielu innych urządzeniach grzewczych.

Podczerwień

Przebieg ogrzania poprzez promienniki elektryczne opiera się na skierowaniu jego wiązek podczerwonych na dostosowane miejsce. Może to być ściana, stanowisko pracy czy podłoga. Fale podczerwone przekazują ciepło do danego punktu i odbijają się ogrzewając tym samym inne części pomieszczenia. Ogrzewanie takie jest wspomagane poprzez inne urządzenia, jakie nie tyle także dostarczają energia termiczna, co nie prowadzą do jej ubytku poprzez otwory okienne czy wejściowe - drzwi.

Kurtyny powietrzne

Jednym z tych sprzętów jest boczna kurtyna powietrzna, którą lokuje się przy drzwiach wejściowych, jako zespół systemów nadmuchowych. Zachodzi wtedy nadmuch ciepłego powietrza, jakie jest uzyskiwane z otoczenia. Całkowity schemat ocieplania mamy możność w kolejności pokazać tak, że ciepło wychodzi z promienników elektrycznych ogrzewających wybrany cel, a w dalszej kolejności odbija się od tegoż celu oraz ogrzewa środowisko wokół niego.

Takim sposobem miedzy innymi nagrzewane jest także powietrze, które pobiera boczna kurtyna powietrza zasłaniając tym samym okna i drzwi ogrzanym powietrzem. Dzięki kurtynie bocznej ciepłe powietrze nie wydostaje się zewnątrz pomieszczenia, a zimne nie wchodzi do niego.