Cyfrówka przyda się nam w prowadzeniu bloga, strony internetowej, aukcji

Nasze życie nie obfituje w radosne momenty, dlatego powinniśmy kolekcjonować te, które się nam przytrafiają. Można to robić, mając aparat fotograficzny. Łatwy w użyciu i wygodny w transporcie jest aparat cyfrowy. Cyfrówka ma kompaktowe rozmiary, dzięki czemu zmieści się w kieszeni kurtki czy większej kieszeni bluzy. Bez problemy można ją nosić w torebce, plecaku.

Trochę większa jest lustrzanka, której obiektyw fotograficzny może zajmować tyle miejsca co cała cyfrówka. Migawka lustrzanki jest bardzo szybka i dokładna, dlatego sprzęt ten wykorzystywany jest przez zawodowców do wykonywania profesjonalnych zdjęć wykorzystywanych w prasie, marketingu, poligrafii.

Jednak lustrzankę poleca się kupić na późniejszym etapie. Eksperci radzą, by naukę robienia fotek zacząć od zwykłego aparatu cyfrowego. Wystarczy kilka lekcji, trochę praktyki i nawet osoba bez wykształcenia kierunkowe może robić naprawdę ładne jakościowo zdjęcia.

W fotografii tak samo ważna jak technika jest pomysłowość. Trzeba wiedzieć, co chce się wyrazić za pomocą zdjęcia i jak dobrać do tego obraz. Wiedza na temat fotografowania i zasad wykonywania zdjęć pozwala dowolnie komponować obraz, bawić się nim, a nawet manipulować. Czasem za pomocą zdjęcia można wyrazić dużo więcej niż przez słowa. Niekiedy bywa to po prosty wygodniejsze i szybsze.